+420 604757842 hlavac.j@email.cz

Na zříceninu hradu Kožlí je možno se dostat po cestách ze třech stran.

1. Ze směru od Konopiště, pokud jedete autem nebo jiným dopravním prostředkem projedete obec Vatěkov, přejedete Janovický potok a vozidlo můžete zaparkovat na parkovišti vlevo (U Borovice). Dále se dáte po cestě podél potoka (zákaz vjezdu motorových vozidel) a asi po 1,5 km (projdete kolem mlýna) přijdete na rozcestí pod zříceninou Kožlí. Přejdete rovně přes tisemský potok a vlevo (ve smrčí) jsou kamenné schody a vstup na zříceninu.

2. Ze směru od serpentin. Vozidlo zaparkujete na parkovišti (před závorou, dále zákaz vjezdu motorových vozidel) a půjdete cestou podél Janovického potoka a po cca 1 km uvidíte vlevo zbytky zdí hradu. Vstup je z protilehlé strany po kamenných schodech.

3. Od tisemského lomu. Zaparkujete vozidlo v prostoru před lomem (dále zákaz vjezdu motorových vozidel) a půjdete cestou vpravo podél lesa. Minete závoru a na lesní planině půjdete stále přímým směrem (po zpevněné cestě) a cca po 800 metrech sejdete na rozcestí.

Vpravo uvidíte zbytky zdí hradu a dáte se vpravo po kamenných schodech nahoru.

Geolokace místa:

WGS84 N 49° 45′ 57.85″
E 14° 37′ 20.43″

Země: Česká republika
Kraj: Středočeský kraj
Okres:  Benešov  (BN)
Obec: Tisem

Kontaktujte Nás

3 + 4 =

Vážení návštěvníci,

Vy, kteří nejste na tomto místě poprvé, jste jistě zaznamenali změnu, ke které zde došlo a to „odhalení „ místní památky – zříceniny hradu Kožlí. Jsme malý spolek z blízké vesnice Tisem, která historicky patří k tomuto místu, a proto jsme se rozhodli, že podnikneme vše, co bude v našich silách, abychom zachovali zbytky zříceniny a i umožnili veřejnosti zde nalézt třeba místo pro načerpání nové energie a chvilky oddychu. Jsme pouze neziskový zájmový spolek, informace o nás můžete najít na našich stránkách – hradkozli.cz. ,kde můžete přispět i svým komentářem. Budeme rádi za jakýkoli Váš příspěvek, který využijeme jako spoluúčast při žádosti o případnou dotaci na obnovu a údržbu zříceniny. Pokud uvedete ve zprávě příjemci Vaše jméno a případný kontakt, uvedeme Vás na našich stránkách do seznamu všech těch, kteří přispěli na záchranu tohoto místa.

Příspěvky